Borsa Yatırımı Nedir? Güzel Kazançlar Nasıl Elde Edilir?

Borsa Yatırımı Nedir ?

Herkesin Bahsettiği Borsa Yatırımı Nedir ?

Tasarruflarımızın değerini korumak ve gelecekte güzel kazançlar sağlamak için altın, döviz, borsa yatırımı gibi çeşitli yatırım araçlarını kullanırız. Kimimiz toprağa yatırım yapar, kimimiz gayrimenkul alarak parasını değerlendir, kimimiz de altın günleri düzenleyerek altına yatırım yapmış olur. Daha fazla risk alarak yüksek kazanç isteyenler de borsa yatırımını tercih ederler.

Borsa yatırımı, birikimlerimizi değerlendirmek için en ideal yatırım araçlarından birisidir. Aracı kurumlar yardımıyla şirketlere ortak olup uzun vadede kazanç sağlamak isteriz. Bu şekilde hem varlıklarımız değer kazanır hem de enflasyondan fazla kazanç elde etme imkanımız olur.

Altın Yatırım

İlginizi Çekebilir > Temettü Yatırımı Nedir ? Yüksek Oranda Temettü Nedir ?

Borsa Yatırımı ve Arı Kovan Bal Modeli

Yatırımlarım yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var; sepet oluşturmak. Nedir bu sepet dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; portföyünüzde hisse senetleri, kıymetli madenler, döviz, bir miktar nakit, fon, BES, gibi yatırım araçlarının olmasıdır. İşte buna arı kovan bal modeli diyorum. Tıpkı arı gibi farklı çiçeklere konmayı bilmelisiniz. Bu şekilde kaynaklarınızı farklı sektördeki şirketlere ayırıp, pozitif bir ivme yakalayacağını düşündüğünüz sektörlerden de kazanç sağlamış olursunuz.

Son yıllarda, özellikle pandemi sonrasında hisse senedi yatırımı da popüler hale gelmiştir. İnsanlar çeşitli şirketlere ortak olarak birikimlerini değerlendirmeye yönelmiştir. Fakat kulaktan duyma haberlerle hareket ederek al-sat yapanların çoğu bu süreçte güzel bir kazanç elde edememiştir. Bilakis zarar ederek hisse senedine yatırım yapmaktan vazgeçmiştir.

 

Yatırım Zarar Eden

Borsa Yatırımında Güzel Kazançlar Nasıl Elde Edilir ?

Yatırımlarını bilinçli olarak yapanlar güzel kazançlar elde edebilir. Çevremde az da olsa  analiz becerisine sahip kişiler var. Bu kişilerin çoğunun bir sistemi var ve hep bu sisteme uygun hareket ediyorlar. İlk olarak temel analiz yöntemi ile değerli şirketleri buluyorlar. İkinci olarak da teknik analiz yöntemiyle kısa vadede trade edecek fırsatlar kolluyorlar. Son olarak da yatırımlarını uzun vadeye yayarak güzel kazançlar elde ediyorlar.

Sizlerin de yatırım maceranızda başarılı olup kazananlardan olmanız için tecrübelerimizi aktarmak ve yolunuza bir ışık olmak istedik.

Unutmayınız ! Paranız ve Zamanınız Değerlidir.”

 

Yatırım Kazanan

Önemli Uyarılar !!!

Şimdi yatırıma yeni başlayacaklar için çok önemli uyarılarda bulunmak istiyorum. Bu önemli maddelerin altın değerinde olduğunu tecrübe kazandıkça anlayacaksınız. Notlarınızı almak için kağıt kaleminizi hazırlayınız. Bu notların çalışma odanızın bir köşesinde göz önünde bulunması faydanıza olacaktır.

Haydi başlayalım…   

 • İhtiyacınız olmayan para ile yatırım yapmanız gerekir
 • Asla kredi, borç veya kısa süre sonra ihtiyacınız olacak parayla yatırım yapmayınız
 • Gereksiz harcamaları kısarak birikimlerinizi yatırıma yönlendirirseniz iyi iş çıkardınız demektir
 • Asla kulaktan kulağa yayılan bilgilere itibar etmeyiniz
 • Hemen zengin olma hayali kurmayınız. Daha sonra kendinizi geliştirdikçe ve doğru adımlar attıkça zenginleştiğinizi fark edeceksiniz
 • Kısa vadeli yatırımların getirisinin az olacağını unutmayınız
 • Ekonomi-finans alanına biraz ilginiz olsun.
 • Bu konularla ufkunuzu açacak kitaplar okuyun. Unutmayın bilgi güçtür.
 • Analiz etmek, okumak, şirketleri takip etmek ve sektörler hakkında bilgi sahibi olmak sizi bir adım daha ileriye taşıyacaktır.
 • Temel analizi mutlaka öğrenin.
 • Teknik analizi de öğrenmeniz yararınıza olacaktır.
 • En önemli olanını da sona sakladım. “SABIRLI OLMALISINIZ

 

Borsa Yatırımı İçin Zaman

Yukarıdaki uyarılarımızı dikkate alarak kendi sisteminizi oluşturdunuz. Artık analiz yöntemlerine hakim olarak uzun vadeli bir yatırıma karar verdiyseniz geleceğiniz için doğru bir adım attınız demektir.Bundan sonra çevrenizden gelen duyumlara kulak asmayarak kendi kararınız ile yatırım yapar oldunuz. Bunun keyfine varın. Yatırım maceranızda başarılar dilerim.

  Artık Balık almayı bıraktınız. Kendinize iyi bir olta aldınız. Tebrikler.

Temel ve Teknik analiz ile ilgili yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir